Wydział Sztuki - Nagroda za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury dla dr. Marka Osmana!

Dr Marek Osman: laureat nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za 2023 rok! Podczas uroczystości w Domu Środowisk Twórczych dr Osman odebrał nagrodę od prezydentki Kielc, Agaty Wojdy. GRATULUJEMY!!!!

WIĘCEJ INFORMACJI O WSZYSTKICH NAGRODZONYCH: https://kielce.eu/pl/aktualnosci/ludzie-kieleckiej-kultury-nagrodzeni.html

—–
👉🏼 Marek Osman
artysta grafik, twórca plakatów społeczno-politycznych, pedagog.
Znakomity twórca plakatów. Studia na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie gdzie również obronił pracę doktorską.
Domeną jego działalności jest projektowanie wzornictwa i grafiki użytkowej: opakowań, elementów identyfikacji graficznej firm, wydawnictw, akcydensów, znaków firmowych i towarowych. Jako freelancer współpracował z wieloma firmami i agencjami reklamowymi. W latach 2001-2010 pracował w Wyższej Szkole Handlowej im. B. Markowskiego w Kielcach.
Od 2010 roku pracuje na Wydziale Sztuki UJK w Kielcach.
Najważniejszą formą wypowiedzi artystycznej jest dla Marka Osmana plakat — głównie społeczno-polityczny i kulturalny.
Uczestnik wielu wystaw i biennale — krajowych i zagranicznych. Swoje prace prezentował m.in. we Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Ukrainie, Słowacji, Belgii. Za swoje realizacje plakatowe otrzymał wiele nagród i wyróżnień.
Został laureatem Nagrody Hotelu Bristol ART & Medical SPA, 44-go Interdyscyplinarnego Konkursu Plastycznego Województwa Świętokrzyskiego PRZEDWIOŚNIE 2021
W 2023 roku zorganizował wystawy indywidualne plakatów: w Galerii Górnej BWA w Kielcach, w BWA w Ostrołęce.