Wydział Sztuki - Profesorowie wizytujący kierunki Design, Design społeczny, Wzornictwo

Profesorowie wizytujący kierunki Design, Design społeczny, Wzornictwo

Dr. Resul Ay jest projektantem komunikacji wizualnej, pracującym na stanowisku adiunkta w Department of Visual Communication Design Faculty of Fine Arts Kutahya Dumlumpinar University w Turcji. Obszar jego zainteresowań badawczo-projektowych stanowi tworzenie ilustracji metafor wizualnych, w tym w ramach realizowanego projektu naukowego analiza i opracowanie metafor typograficznych książek dla dzieci, metafor dynamicznych z wykorzystaniem mediów cyfrowych. Przedmiot jego pracy doktorskiej stanowiło opracowanie monograficzne wywiadów z słynnymi światowymi projektantami plakatu i ilustracji. Jest laureatem ponad 30 międzynarodowych i krajowych wyróżnień i nagród. Jego prace były wystawiane w prestiżowych instytucjach ponad 50 różnych krajów.

Wykład dr. Resula Ay dotyczący metodyki projektowania komunikacji wizualnej dn. 07.05.2024 r.

Prof. Moonjung Kang jest projektantką komunikacji wizualnej, specjalistką z zakresu UX design, pracującą na stanowisku profesora w Department of Media and Visual Communication West Liberty University w USA. Ukończyła studia projektowe w Hansung University oraz Hongik University w Korei Południowej. Na swoim koncie ma współpracę z wieloma amerykańskimi i koreańskimi firmami sektora kreatywnego. Jest laureatką nagród, w tym podczas: The 27th Exhibition of Korea Visual Designer & Craftsman Association, Special Award and Silver, The 26th Exhibition of Korea Visual Designer & Craftsman Association, Silver, The 21st Contest of Korean Arts College, Bronze, 2017 KOCON International Design Exhibition, Best of The Show. Zasiada w prezydium KOCON, The Korea Contents Association.

Zajęcia z prof. Moonjung Kang z zakresu metodyki UX design dn. 14.05.2024 r.

Prof. Wang Zhixiang 王芝湘 jest projektantką komunikacji wizualnej, pracującą na stanowisku profesora w School of Arts Tiangong University w Chinach. Obszar jej zainteresowań badawczo-projektowych stanowi projektowanie systemów identyfikacji i informacji wizualnej, projektowanie interfejsów, w tym tworzenie brandów znanych marek i produktów. Prowadzi działalność badawczo-projektową w zakresie wdrażania technologii zrównoważonego rozwoju oraz wykorzystania sztucznej inteligencji. Jest autorką logo 10th National Paralympic Games Tianjin 2019. W 1997 r. ukończyła studia w Academy of Fine Arts in Tianjin. W latach 2017-2018 odbyła staż naukowy w Nantes Atlantic Academy of Art and Design we Francji. Uczestniczka wielu wystaw międzynarodowych, laureatka nagród, autorka artykułów naukowych i podręczników akademickich poświęconych tematyce komunikacji wizualnej, projektowania produktu. Ekspertka ds. oceny projektów National Art Fund, członek China Packaging Federation Design Committee, członek China Farmers’ Calligraphers and Painters Association, członek Tianjin Artists Association, członek Tianjin Decoration Engineering Association, gość-ekspert programu „Household Transformation” telewizji Tianjin, konsultant artystyczny Tianjin Low Carbon Development Research Centre, konsultant ds. projektowania artystycznego TIANSHI LIXI GROUP’s Enterprise Promotion and R&D Centre.