Wydział Sztuki - Informacje dla kandydatów na studia jednolite magisterskie i studia I stopnia w Instytucie Sztuk Wizualnych

Drogie Kandydatki, Drodzy Kandydaci, Drogie Osoby Kandydujące!

Informujemy, że do dn. 10 lipca 2024 r. istnieje możliwość rekrutowania się w systemie elektronicznym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach pod adresem rekrutacja.ujk.edu.pl. Już dzień później, tj. 11 lipca 2024 r. w gmachu Wydziału Sztuki UJK przy ul. Podklasztornej 117 zostaną przeprowadzone egzaminy wstępne wg poniższego harmonogramu:

• Kierunek Grafika, studia jednolite magisterskie, profil ogólnoakademicki (studia stacjonarne i niestacjonarne) -Egzamin praktyczny z rysunku studyjnego odbędzie się w godz. 10.00-13.00 w salach 208, 209 (II piętro)
    Przegląd teczek (bez obecności kandydatek / kandydatów / osób kandydujących) przeprowadzony zostanie równolegle do odbywającego się egzaminu praktycznego
  • Kierunek Design, studia I stopnia, profil ogólnoakademicki (studia stacjonarne)
    Rozmowa kwalifikacyjna połączona z przeglądem teczek prac kandydatów odbędzie się w godz. 11.00-14.00 w sali 14
  • Kierunek Sztuki plastyczne / Visual Arts studia I stopnia, profil ogólnoakademicki (studia stacjonarne)
    Przegląd i ocena teczek prac (bez obecności kandydatek / kandydatów / osób kandydujących) zostanie przeprowadzona w godz. 11.00-13.00 w sali 207.
    Rozmowa kwalifikacyjna sprawdzająca umiejętności do podjęcia studiów w języku angielskim kandydatów na kierunek Visual Arts odbędzie się w godz. 09.00-11.00 i zostanie przeprowadzona na platformie MS Teams.

Szczegółowe informacje dotyczące kolejności wejść kandydatek / kandydatów / osób kandydujących na rozmowę kwalifikacyjną, podziału kandydatów na sale, w których zostanie przeprowadzony egzamin praktyczny zostaną przesłane na adresy mailowe podane w logowaniu do systemu rekrutacyjnego. Przypominamy, o konieczności zabrania ze sobą narzędzi rysunkowych (dotyczy kandydatek / kandydatów / osób kandydujących na kierunek Grafika), a także dokumentu potwierdzającego tożsamość kandydatki / kandydata / osoby kandydującej (dowód osobisty lub paszport).