Wydział Sztuki - II edycja konkursu Jestem Art&Design FEST dla studentów Instytutu Sztuk Wizualnych

Zapraszamy osoby studenckie Instytutu Sztuk Wizualnych Wydziału Sztuki do udziału w II edycji Konkursu Jestem Art&Design FEST, którego głównym celem jest promocja i konfrontacja wyróżniających się artystycznie i projektowo postaw twórczych na wystawie w Galerii CSW ArtLAB Instytutu Sztuk Wizualnych której otwarcie odbędzie się 12 lipca 2024 roku. Najlepsze z zakwalifikowanych prac zostaną uhonorowane nagrodami ufundowanymi przez lokalne i regionalne instytucje, organizacje, firmy!

Wychodząc na naprzeciw potrzebie wspierania osób studenckich Instytutu Sztuk Wizualnych w stawianiu pierwszych kroków na drodze samodzielnej praktyki artystycznej i projektowej, promocji ich twórczości Władze jednostki organizują po raz drugi konkurs „Jestem Art&Design FEST”, którego celem jest prezentacja szerszym odbiorcom potencjału środowiska osób studenckich Instytutu Sztuk Wizualnych UJK w Kielcach, ich wpływu na obraz sztuki Kielc, Regionu Świętokrzyskiego, ale również na forum krajowym i międzynarodowym.
Jury konkursu składać się będzie z przedstawicieli interesariuszy zewnętrznych Wydziału Sztuki, a przede wszystkim reprezentantów instytucji, organizacji i firm bezpośrednio zainteresowanych przedmiotem kształcenia w dyscyplinie Sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki.
Miejscem ekspozycji zakwalifikowanych do finałowej wystawy pracy stanie się Galeria CSW ArtLAB Instytutu Sztuk Wizualnych.
Kuratorami przeglądu są: dr Magdalena Leśniak oraz mgr Grzegorz Sowiński.
TERMINARZ:
22.05.2024 Ogłoszenie konkursu
28.06.2024 Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń
1.07.2024 Opublikowanie listy osób, których prace zakwalifikowały się na wystawę
05.07.2024 Ostateczny termin dostarczenia prac zakwalifikowanych na wystawę do sekretariatu ISW
12.07.2024 Uroczyste otwarcie wystawy w Galerii CSW ArtLAB połączone z wręczeniem nagród
12.07 -27.09.2024 Czas prezentowania wystawy w Galerii CSW ArtLAB