Wydział Sztuki - Pracownia Modelowania, Wizualizacji i Druku 3D

Pracownia Modelowania, Wizualizacji i Druku 3D

Przedmioty:

• Komputerowe wspomaganie projektowania.
  • Techniki komputerowe.
  • Modelowanie 3D.

Prowadzący: dr Jakub Matys

Miejsce realizacji zajęć: sala 105, 110– Instytut Sztuk Wizualnych UJK

W pracowni Modelowania, wizualizacji i druku 3D osoby studenckie zapoznają się z metodami modelowania brył trójwymiarowych w przestrzeni wirtualnej. Korzystając z oprogramowania specjalistycznego poznają techniki sculptingu, modelowania poligonowego oraz CAD. Uczestnicy zajęć uczą się zaawansowanych technik renderingu, – symulacji materiałów, powierzchni, właściwości fizycznych, fotorealistycznego oświetlenia na potrzeby wizualizacji produktu i przestrzeni. Program zajęć obejmuje również metody realizacji prototypów w z pomocą maszyn CNC, technologii druku 3D (FDM, DLP) oraz przygotowania modeli i plików na ich potrzeby.
Oprogramowanie stosowane w trakcie zajęć: Blender 3D , Pytha, Fusion 360, Sculptris, Zbrush i inne
Sprzęt wykorzystywany w realizacji zadań: Drukarki 3D w technologiach FDM oraz DLP, Laser CNC 40 W

Syrovatko Tetiana

Sobieniak Renata