Wydział Sztuki - 🎼🌐Dyrygencki Koncert Dyplomowy

🎼🌐Dyrygencki Koncert Dyplomowy

Dyrygencki Koncert Dyplomowy studentów Instytutu Muzyki UJK już 24 czerwca

Szanowni Państwo,

Instytut Muzyki UJK w Kielcach serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie artystyczne – Dyrygencki Koncert Dyplomowy studentów II roku studiów magisterskich specjalności „Dyrygowanie i prowadzenie zespołów muzycznych”, który odbędzie się 24 czerwca 2026 roku o godz. 19:00 w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II przy ul. Wesołej 54 w Kielcach.

Koncert dyplomowy jest zwieńczeniem kilkuletniej edukacji muzycznej oraz jednym
z najważniejszych egzaminów artystycznych w życiu młodych dyrygentów. To właśnie podczas tego wieczoru studenci staną przed zespołami wokalnymi i chóralnymi, prezentując nie tylko warsztat dyrygencki, ale również umiejętność interpretacji dzieł muzycznych, pracy z zespołem oraz artystyczną dojrzałość.

W tegorocznej edycji swoje dyplomy będą prezentować studenci kształcący się pod kierunkiem dr hab. Elżbiety Przystasz, prof. UJK oraz prof. dr hab. Marka Głowackiego: Patryk Chrząszcz, Szymon Ciosek, Tingting Liu, Xin Liu oraz Yinjia Ding. Nad przygotowaniem zespołów czuwają uznani pedagodzy Instytutu Muzyki, a wykonawcami koncertu będą między innymi Chór Instytutu Muzyki oraz zespoły wokalne studentów. Akompaniament zapewnią mgr Monika Kozak-Wojciechowska i mgr Krystian Krauz.

Koncerty dyplomowe specjalności dyrygenckiej od lat stanowią ważny punkt w kalendarzu artystycznym Instytutu Muzyki UJK. W poprzednich latach wydarzenia te gromadziły liczną publiczność, prezentując wysoki poziom wykonawczy oraz różnorodny repertuar muzyki chóralnej i wokalnej.

Tegoroczny koncert zapowiada się jako wyjątkowe spotkanie z muzyką chóralną, podczas którego publiczność będzie mogła obserwować proces twórczy młodych dyrygentów
i uczestniczyć w ważnym momencie ich artystycznej drogi. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich miłośników muzyki, środowisko akademickie, mieszkańców Kielc oraz osoby zainteresowane sztuką dyrygencką do udziału w tym niezwykłym muzycznym święcie.

Wstęp wolny.

24 czerwca 2026 r. (środa), godz. 19:00
Kościół Akademicki św. Jana Pawła II
ul. Wesoła 54, Kielce

Zapraszamy do wspólnego przeżywania emocji, które towarzyszą narodzinom kolejnego pokolenia dyrygentów.