Pracownia Projektowania Wieloaspektowego
Projektowanie wieloaspektowe to szukanie rozwiązań i optymalizacja działań w duchu zasad projektowania uniwersalnego, w kontekście projektowania produktu jak i komunikacji wizualnej.
To pracownia w której realizowane są projekty odnoszące się do współczesnych zjawisk i przemian takich jak kryzys surowcowy czy problemy społeczne.
Projektowanie wieloaspektowe to rozpoznanie potrzeb docelowego odbiorcy w odniesieniu do aspektu ekonomicznego produkcji jednostkowej i masowej oraz mapowanie projektu z uwzględnieniem kontekstu technologicznego, funkcjonalnego, kulturowego i estetycznego.
To rozwiązywanie realnych zagadnień projektowych.
Praca nad projektem obejmuje wybór odpowiedniej metody projektowej i badawczej, rozwiązywanie problemów projektowych lub opracowanie nowych wariantów rozwiązania problemu projektowego oraz realizacja wybranego projektu w oparciu o szkice, wizualizacje i modele koncepcyjne.
Obiekty do regulacji emocji/strong>
Projekt jest odpowiedzią na problemy społeczne takie jak uzależnienia, zachowania kompulsywne, oraz pogłębiające się zaburzenia psychiczne do których prowadzi nieumiejętność regulacji emocji.
Samoregulacja jest ściśle związana z ciałem – każda intensywna emocja charakteryzuje się inną jego reakcją z którą można pracować, zmniejszając w ten sposób jej odczuwanie.
Zadaniem studentów było wykonanie dogłębnej analizy wybranego stanu emocjonalnego oraz szukanie rozwiązań kierując uwagę na obszary somatyki i pracy ze zmysłami. Na tej podstawie, badając relacje formy i funkcji oraz poszukując dostępnych materiałów studenci opracowali prototypy regulatorów emocji.
Zaprezentowane obiekty są wynikiem poszukiwań, syntezą zebranych informacji a także zaproszeniem do zwrócenia uwagi na własne emocje.