Wydział Sztuki - mgr Anna Grochulska

mgr Anna Grochulska

Wykładowca w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu, Wydział Wychowania Muzycznego.

Specjalistka w dziedzinie rytmiki. Prowadzi zajęcia muzyczno-ruchowe z metodyką, akompaniament do piosenki szkolnej, zajęcia fakultatywne, przygotowujące studentów do prowadzenia zajęć umuzykalniających w szkołach, przedszkolach i domach kultury.

W latach 1991-1993 wicedyrektor do spraw dydaktycznych w Instytucie Wychowania Muzycznego. Wielokrotnie pełniła funkcję członka Instytutowej Komisji Rekrutacyjnej, od wielu lat opiekun roku na studiach stacjonarnych. Obecnie zasiada jako członek wydziałowej i kierunkowej komisji zajmującej się podnoszeniem jakości kształcenia.

Umiejętności zawodowe doskonali uczestnicząc w różnego rodzaju konferencjach metodycznych, warsztatach, szkoleniach.

W roku 2010 prowadziła warsztaty rytmiczne podczas konferencji naukowo-artystycznej „Współczesna edukacja estetyczna. Teoria i praktyka”, zorganizowanej przez UJK w Kielcach. Stworzyła choreografię do dwóch bajek muzycznych („Bal królowej zimy”, „Zbuntowana orkiestra”), w których aktorami byli studenci IEM.

W ramach porozumienia o współpracy pomiędzy Akademią Świętokrzyską (UJK), a Wojewódzkim Domem Kultury, w latach 2004 – 2013 pełniła rolę choreografa w Zespole Pieśni i Tańca „Kielce”.

W latach 2012-2019 współpracowała ze Szkołą Podstawową Nr 2 w Kielcach, przygotowując studentów do prowadzenia społecznych zajęć rytmiki z dziećmi klas I –III.

W ramach współpracy z Uniwersytetem Dziecięcym UJK , w latach 2014-2019, prowadziła zajęcia o tematyce: „Czy anieli grają? Słów kilka o muzyce” , „Być w rytmie” , „Muzyka nie tylko dla geniuszy”.

W roku 2019 uczestniczyła w pracach komitetu organizacyjnego Międzynarodowej Konferencji Naukowej organizowanej przez Instytut Edukacji Muzycznej – „Konteksty kultury i edukacji muzycznej. Tradycja – współczesność”.

Mgr Anna Grochulska realizuje się zawodowo w pracy z dziećmi i młodzieżą ucząc rytmiki, kształcenia słuchu oraz metodyki prowadzenia rytmiki w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach. Jednocześnie prowadzi współpracę z Kieleckim Teatrem Tańca, gdzie edukuje, pod kątem rytmiki, uczestników Instruktorskiego Kursu z Dziedziny Tańca Jazzowego.
Jest członkiem Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz zasiada w Zarządzie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Szkół Muzycznych.

W roku 2017, za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej.