Wydział Sztuki - Pracownia projektowania tekstyliów użytkowych

prowadzący:
dr Dominika Starz
mgr Magdalena Stępnik-Kozłowska

miejsce realizacji zajęć: sale 205, 108 Instytutu Sztuk Wizualnych UJK w Kielcach

Pracownia kształci w zakresie projektowania ubioru, akcesoriów oraz tkaniny. Studenci uzyskują wiedzę z podstawowych zagadnień związanych z projektowaniem tekstyliów użytkowych, jak i są zachęcani do opracowywania własnego indywidualnego podejścia do współczesnego projektowania w oparciu o krytyczne myślenie, empatię, analizę branżową i zrównoważony rozwój. Pracownia współpracuje także z podmiotami zewnętrznymi, dając studentom możliwość realizacji zadań związanych z działalnością w obszarze mody.

Przygotowując pracę dyplomową, studenci tworzą kolekcję, w ramach której badają, projektują i przekształcają własne pomysły w produkty ukazujące ich kreatywną wizję w obranym obszarze branży modowej.