Wydział Sztuki - Sukces studentek i absolwentek Wydziału w Art of Packaging 2023 w Poznaniu!

Sukces studentek i absolwentek Wydziału w Art of Packaging 2023 w Poznaniu!

Aż 6 nominacji do nagród zebrały studentki i absolwentki Wydziału Sztuki UJK w Kielcach w prestiżowym ogólnopolskim konkursie Art of Packaging, m.in. w kategoriach De Luxe oraz Tekturowe Kreacje. W pierwszej wyróżnienie uzyskały: Aleksandra Pałgan, Agnieszka Pałgan z pracowni dr. Macieja Zdanowicza, Zuzanna Malec z pracowni mgr. Mieszka Polańskiego. W drugiej nominowano Ewę Głownię z pracowni dr. Zdanowicza. Ostatecznie podczas finałowej gali w gmachu Filharmonii Poznańskiej nagrody otrzymały odpowiednio Aleksandra Pałgan oraz Ewa Głownia. Prace obu absolwentek zostaną przesłane do dalszego etapu na poziomie międzynarodowym, tj. Worldstar Student Packaging Awards, organizowanego przez World Packaging Organization (USA).

To nie pierwsze wyróżnienia w ramach Art of Packaging dla studentów i absolwentów Wydziału Sztuki UJK w Kielcach. W ubiegłym roku Aleksandra Pałgan była laureatką najwyższej nagrody – Perła Wśród Opakowań. Nasze poznańskie sukcesy odnotowywane są systematycznie  od blisko 10 lat. Fakt ten świadczy o ugruntowanej pozycji UJK w Kielcach, jako uczelni kształcącej uznanych projektantów w kraju i poza granicami. Organizatorem konkursu jest European Media Group Sp. z o.o., wydawca m.in. miesięcznika „Packaging Polska”. W gronie jurorów znaleźli się: Izabela E. Kwiatkowska (prezes grupy medialnej European Media Group), prof. dr hab. Ewa Jerzyk (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu), prof. dr Ireneusz Kuriata (Akademia Sztuki w Szczecinie), Michael Seidl (Golden Pixel), dr Dobrochna Mruk-Tomczak (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu), dr Rafał Dobruchowski (Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi), dr hab. Krzysztof Kwiatkowski (Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu), dr Katarzyna Wojdyła (Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie), dr hab. Romuald Fajtanowski, prof. PBŚ (Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich), dr hab. Marta Płonka, prof. ASP (Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu), prof. dr hab. Ksawery Piwocki (Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie), Piotr Marzol (Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu), prof. dr hab. Marta Smolińska (Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu), Ewa Kruk (W.Kruk).