Wydział Sztuki - Wykładowcy Wydziału Sztuki w Galerii IL MITREO

Wykładowcy Wydziału Sztuki w Galerii IL MITREO

Wykładowcy Wydziału Sztuki UJK w Kielcach uczestniczą w międzynarodowym projekcie artystycznym, służącym wymianie kulturalnej środowisk Polski i Włoch z okazji rocznicy 550-lecia urodzin Mikołaja Kopernika. Grupa artystów, a wśród nich: Fabio Massimo Caruso, Wojciech Domagalski, Mohammad Eunus, Monica Melani, Adamo Modesto, Arkadiusz Sędek, Teresa Ślusarek, Maciej Zdanowicz i Katarzyna Ziołowicz zmierzyli się z próbą twórczej interpretacji teorii, odkryć tego wybitnego badawcza i odkrywcy, zdefiniowaniu relacji łączących naukę i sztukę. Przedsięwzięcie prezentowane jest w prestiżowym Centrum Sztuki Współczesnej Il Mitreo, w którym eksponowane są w ramach stałej kolekcji prace z wcześniejszych edycji Biennale w Wenecji. Znajdujące się na wystawie realizacje z zakresu malarstwa, rysunku, grafiki, rzeźby, fotografii, multimediów i intermediów wpisały się w unikatową przestrzeń instytucji, zlokalizowanej w brutalistycznym zespole architektonicznym Corvialo Housing Estate z 1974 r., autorstwa Mario Fiorentiniego.

Wydarzenie zostało objęte patronatami Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Rzymie, JM Rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, prof. dr. hab. Stanisława Głuszka, Regione Lazio, Assessorato alla Cultura, Universita degli Studi Roma Tre, Corviale Domani.