Wydział Sztuki - Wizyta studentów I roku Sztuk plastycznych, studiów II stopnia w muzeach i galeriach Warszawy i Łodzi

Studenci I roku studiów magisterskich uzupełniających kierunku Sztuki plastyczne z dr. Maciejem Zdanowiczem w dn. 27-28 listopada 2021 r. odbyli objazd po najważniejszych galeriach i muzeach Warszawy i Łodzi, w tym odwiedzili wystawę malarstwa Wilhelma Sasnala w Muzeum POLIN, Galerię nad Wisłą Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Narodową Galerię Sztuki ZACHĘTA wreszcie Muzeum Sztuki w Łodzi. Ta ostatnia wizyta stała się okazją nie tylko do obejrzenia kolekcji sztuki nowoczesnej, z której słynie instytucja, ale również wystawy czasowej „Awangardowe muzeum” z pracami Marcela Duchampa, Katherine S. Dreier, Natalii Gonczarowej, El Lissitzkiego, Kazimierza Malewicza, Pieta Mondriana, Pabla Picassa i Aleksandra Rodczenki. Kolejny taki wyjazd planowany jest dla chętnych studentów Instytutu Sztuk Wizualnych na drugą połowę lutego br.