Wydział Sztuki - MŁODA KREW: plakaTY! Wystawa plakatów z pracowni dr. Wojciecha Domagalskiego

MŁODA KREW: plakaTY! Wystawa plakatów z pracowni dr. Wojciecha Domagalskiego

Wizytująca Galeria Wydziału Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach przedstawia:
MŁODA KREW: plakaTY!
Wystawa plakatów z pracowni dr. Wojciecha Domagalskiego
kurator: dr Wojciech Domagalski

GALERIA DWORZEC 17:30, PUNKT PROMOCJI KIELC, DWORZEC AUTOBUSOWY, UL. CZARNOWSKA 12, KIELCE
WERNISAŻ: 13.01.2023, GODZ. 17:30
WYSTAWA PRZEDŁUŻONA DO: 18.02.2023
WYSTAWA CZYNNA: WT.-SB.: 11:00 – 17:00

Organizator: Miasto Kielce
Współorganizator: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Wystawa zorganizowana w ramach kandydatury Kielc do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029

Na wystawie prezentowane jest 75 plakatów studentów II roku, II stopnia, absolwentów oraz studentów z wymiany międzynarodowej kierunku Sztuki Plastyczne z Wydziału Sztuki UJK w Kielcach. Różnorodne wypowiedzi przyjmują postać komunikatów typograficznych, fotograficznych, ilustracyjnych, których autorzy przy użyciu symboli, metafor komentują tematy społeczne, kulturowe i autorskie, takie jak autoportret. Ekspozycja jest podsumowaniem ponad trzyletniej działalności dydaktycznej dr. Domagalskiego, której owocem są m.in. debiuty kieleckich studentów w krajowych i międzynarodowych wystawach i konkursach.

Uczestnicy: Kacper Brzezicki, Kinga Dulińska, Ewa Głownia, Vladyslava Halushchak, Daria Jarosz, Natalia Kaczmarczyk, Anna Kaleta, Martyna Kmiecik, Kamila Kościańska, Malwina Kozieł, Martyna Kozłowska, Agnieszka Łońska, Kinga Pająk, Aleksandra Pałgan, Justyna Pękala, Aldona Wójcicka, Yidan Yan, Haiyan Zheng, Katarzyna Żugaj.