Wydział Sztuki - Dr Maciej Zdanowicz ekspertem Komisji Europejskiej

Dr Maciej Zdanowicz ekspertem Komisji Europejskiej

Dr Maciej Zdanowicz, prodziekan ds. kształcenia i współpracy z zagranicą na Wydziale Sztuki od marca 2023 r. pełni funkcję eksperta zewnętrznego Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury Komisji Europejskiej. Zaproszenie do współpracy wynika z doświadczenia wykładowcy w realizacji projektów międzynarodowych, sytuujących się w obszarze promocji i upowszechniania kultury współczesnej, w tym organizacji Europejskich Stolic Kultury. Do jego obowiązków należeć będzie m.in. ocena wniosków aplikacyjnych składanych przez europejskie konsorcja organizacji pozarządowych, firm i instytucji publicznych do programu Creative Europe, podejmujących problematykę współpracy transnarodowej na polu sztuk wizualnych, designu oraz ochrony dziedzictwa kulturowego. W bieżącym momencie do współpracy zaangażowano blisko stu dziesięciu ekspertów reprezentujących kraje członkowskie Unii Europejskiej, w tym razem z dr. Zdanowiczem sześciu Polaków.