Wydział Sztuki - Dni Otwarte Wydziału Sztuki UJK w Kielcach

Dni Otwarte Wydziału Sztuki UJK w Kielcach

Wydział Sztuki UJK w Kielcach starając się wychodzić naprzeciw potrzebom otoczenia społecznego, jak co roku otwiera swoje pracownie artystyczne, projektowe i galerie mieszkańcom Kielc i regionu świętokrzyskiego.W czwartek i piątek, 12-13 maja 2022 roku zapraszamy szkoły, grupy zorganizowane i kandydatów na studia w Instytucie Sztuk Wizualnych do udziału w Dniach Jakości Kształcenia. Wydarzenie stanie się okazją do poznania obszarów naszej działalności w zakresie sztuk wizualnych, wzornictwa, w tym rysunku, grafiki warsztatowej, i projektowej, malarstwa, projektowania produktu i mediów cyfrowych. Z kolei w sobotę, 14 maja 2022 roku w godz. 18.00-24.00 w ramach Europejskiej Nocy Muzeów organizujemy wraz z Instytutem Sztuk Wizualnych i Katedrą Muzyki Noc Artystów. Program tego specjalnego wydarzenia tworzy szereg atrakcji i niespodzianek, w tym oprowadzania kuratorskie po wystawach i pracowniach, warsztaty artystyczne, pokazy, wykłady i koncert.Na znak solidarności z Ukrainą przygotowaliśmy z partnerami zewnętrznymi specjalne przedsięwzięcia, które mamy nadzieję, że w istotny sposób przyczynią się do wsparcia kraju będącego ofiarą agresji rosyjskiej. W miejscu tym zapraszamy do wspólnego wyplatania siatek maskujących, warsztatów artystycznych w ramach międzynarodowego projektu „Theory of Protection”, tworzenia plakatów i szablonów antywojennych, z kolei przebywające dzieci ukraińskie w Kielcach będą miały okazję przygotować własnoręcznie malowaną ceramikę. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się harmonogramem wydarzeń!

Sponsor warsztatów malowania ceramiki: Polska Grupa Porcelanowa

Partnerzy: Stowarzyszenie Integracja Europa – Wschód, Ośrodek Sztuki Lescer

czwartek, 12 maja 2022 r.

10.00-13.00 Zwiedzanie pracowni artystycznych i projektowych, galerii Instytutu Sztuk Wizualnych (planowany czas oprowadzania 1,5 godz., o każdej pełnej godzinie rusza nowa grupa zwiedzających), miejsce zbiórki: parter budynku (obok portierni)

10.00-13.00 Konsultacje dla kandydatów na studia w Instytucie Sztuk Wizualnych na kierunki Sztuki plastyczne i Wzornictwo, sala 208 (prowadzenie: dr Marek Osman, dr Alicja Wieczorek)

10.00-13.00 Pokazy druku 3D w projektowaniu wzorniczym, sala nr 105 (prowadzenie: mgr Michał Czarny)

10.00-15.00 Warsztaty wyplatania siatek maskujących dla Ukrainy w ramach akcji Solidarni z Ukrainą, sala 207 (prowadzenie: Maria Kloch, Anna Krzysztofek, Paulina Mruk), partner: Stowarzyszenie Integracja Europa-Wschód