Wydział Sztuki - Axel von Hagen. Exhibition design

Axel von Hagen. Exhibition design

Nowa wystawa w Akademickiej Galerii Sztuki Instytutu Sztuk Wizualnych UJK w Kielcach

plakat do wystawy

Władze Wydziału Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach uprzejmie zapraszają na wernisaż wystawy z cyklu: Piękno użyteczne. Odsłony współczesnej sztuki wzornictwa

Wystawa projektów wystawienniczych: Axel von Hagen. Exhibition Design

wernisaż wystawy połączony z prelekcją projektanta: poniedziałek, 22.11.2021, godz. 18.00
link do spotkania: https://teams.live.com/meet/94118262111443

wystawę można oglądać w Akademickiej Galerii Sztuki Instytutu Sztuk Wizualnych UJK w Kielcach przy ul. Podklasztornej 117, w dn. 22.11-17.12.2021

patronat honorowy nad wystawami:
Polska Izba Przemysłu Targowego, Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie

patronat medialny nad wystawami:
MAGAZIF, Radio Kielce

Axel von Hagen, urodzony w roku 1966 w Niemczech projektant, muzyk, absolwent Uniwersytetu Friedricha-Alexandra w Norymberdze. Dyrektor generalny i właściciel von Hagen GmbH, niemieckiej firmy z siedzibą w Blomberg/Lippe, założonej w 1993 roku. Początkowo jako firma projektowa, z biegiem lat  rozszerzyła ofertę o Tradeshow & Event Services, Retail & Branded Environments oraz Graphic Works & Displays. Obecnie Von Hagen Design oferuje projektowanie, produkcję, zarządzanie programami wystawienniczymi, ale również identyfikację wizerunkową czy zarządzanie logistyczne. Firma posiada biura w Niemczech, ale również w Polsce (w Kielcach) i USA ( w Las Vegas), tym samym prowadząc działalność niemal na całym świecie. Projektant jest byłym prezesem FAMAB (Niemieckiego Stowarzyszenia Komunikacji Gospodarczej i Marketingu) oraz członkiem zarządu EDPA Exhibit Designers Producers Association. W latach 2015-2017 wykładał International Exhibiting na Berlińskim Uniwersytecie Nauk Stosowanych BITS. Wystawa projektów wystawienniczych „Axel von Hagen. Exhibition Design” jest prezentacją międzynarodowych dokonań projektanta, świadectwem jego ogromnego doświadczenia, ale również myśli opartej na innowacjach wzorniczych, technologicznych. Przygotowywana wystawa jego dorobku ma związek z zacieśnieniem współpracy między Wydziałem Sztuki UJK w Kielcach, a prowadzoną przez niego firmą, zapowiedzią uruchamianych od przyszłego roku studiów podyplomowych w zakresie wzornictwa przestrzeni wystawienniczych.