Wydział Sztuki - Nowa wystawa w Akademickiej Galerii Sztuki Instytutu Sztuk Wizualnych: Ewa Wojtyniak-Dębińska. Gesty naturalne

Władze Wydziału Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

uprzejmie zapraszają na wernisaż wystawy grafiki artystycznej autorstwa

dr hab. Ewy Wojtyniak-Dębińskiej, pt. „Gesty naturalne”

wernisaż wystawy online na platformie MS Teams połączony z moderowaną rozmową z udziałem autorki: poniedziałek, 14.12.2022, godz. 18.00-19.30

Link do spotkania:

Wystawę można oglądać w Akademickiej Galerii Sztuki Instytutu Sztuk Wizualnych UJK w Kielcach
w dn. 14.02-06.03.2022 r.

Kurator wystawy: dr Maciej Zdanowicz

Współpraca: Klaudia Domagała, Tomasz Dziublewski, Tomasz Pyszczek (w ramach śródrocznej praktyki wystawienniczej studentów III roku studiów I stopnia na kierunku Sztuki plastyczne)

Ewa Wojtyniak Dębińska, artysta plastyk, teoretyk i krytyk sztuki w stopniu doktora habilitowanego sztuki. Twórczość poświęca przede wszystkim grafice, posługując się przede wszystkim techniką linorytu, nierzadko drukiem cyfrowym. Profesor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w łodzi, gdzie od 2019 roku pełni funkcję Prorektora ds. Ewaluacji i Badań Naukowych. Od 2016 roku uczestniczy w pracach Polskiej Komisji Akredytacyjnej, jako ekspert Zespołu Sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych. Członkini Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA. Autorka blisko 20 wystaw indywidualnych, uczestniczka ponad 50 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą, w tym m.in.: Belgii, Czechach, Rosji, we Włoszech. Poza działalnością artystyczną zajmuje się pracami badawczymi, publikując, redagując teksty naukowe i krytyczne, uczestnicząc w konferencjach o zasięgu międzynarodowym. Absolwentka Wydziału Edukacji Wizualnej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi, uzyskując w roku 1993 dyplom z wyróżnieniem w pracowni grafiki warsztatowej prof. Tomasza Chojnackiego.