Wydział Sztuki - dr Maciej Zdanowicz Wiceprzewodniczącym Konferencji Kierunków Artystycznych Ministerstwa Edukacji i Nauki

Prodziekan Wydziału Sztuki, dr Maciej Zdanowicz został Wiceprzewodniczącym Konferencji Kierunków Artystycznych Ministerstwa Edukacji i Nauki.
W dn. 28-29.05.2023 r. podczas zjazdu członków KKA na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w drodze głosowania wybrano nowe kierownictwo w składzie: przewodniczący – dr hab. Jakub Jakubowski, prof. UJD (Wydział Sztuki Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie), wiceprzewodniczący reprezentujący dyscyplinę sztuki muzycznej – prof. dr hab. Bernard Mendlik (Wydział Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy) oraz wiceprzewodniczący reprezentujący dyscyplinę sztuk plastycznych i konserwacji dzieł sztuki – dr Zdanowicz.

Konferencja Kierunków Artystycznych MEiN powstała w 2014 r. jako zrzeszenie jednostek prowadzących kształcenie i działalność badawczo-artystyczną w ramach publicznych uczelni podległych Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jej celem jest dialog, współpraca, wypracowywanie wspólnych stanowisk na temat sytuacji polskiego systemu edukacji artystycznej, w tym prowadzenia kształcenia wyższego i działalności naukowej w dyscyplinach sztuki muzycznej oraz sztuk plastycznych i konserwacji dzieł sztuki. W obecnym momencie w ramach inicjatywy współdziałają wydziały, filie, instytuty z: Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytetu Opolskiego, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, a także Politechniki Koszalińskiej, Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.