Wydział Sztuki - Zapraszamy na Dni Otwarte!

Zapraszamy na Dni Otwarte!

Dni Otwarte dla kandydatów na studia to możliwość bliższego poznania Wydziału Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Podczas wydarzenia organizowane są spotkania z kadrą naukowo-dydaktyczną, studentami. W trakcie Dni Otwartych będzie także można zwiedzić Uczelnię – pracownie, laboratoria specjalistyczne (np. multimediów, realizacji dźwięku, pracownie malarskie).

W czwartek i piątek, 30-31 marca 2023 zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w Dniach Otwartych, które staną się okazją do poznania obszarów naszej działalności w zakresie designu produktu, designu komunikacji wizualnej, w tym designu społecznego, designu gier komputerowych, jak również sztuk wizualnych, rysunku, malarstwa, rzeźby, grafiki warsztatowej i projektowej, form multimedialnych i intermedialnych. Od godziny 9:30 będziemy czekać na Państwa, w tym na zorganizowane grupy z ofertą wykładów, pokazów według załączonego harmonogramu.
Zapewniamy możliwość zwiedzenia całego obiektu Instytutu Sztuk Wizualnych, w tym pracowni – laboratoriów specjalistycznych.
Zapisy na konkretne godziny i zajęcia przyjmuje mgr Ewa Starz (sekretariat Instytutu Sztuk Wizualnych, pod numerem telefonu.: 41 349 66 51,
oraz adresem: iep@ujk.edu.pl).

–> Odnośnik do wydarzenia na FB <–

Wydział Sztuki UJK w Kielcach w ocenie dorobku badawczo-artystycznego przeprowadzanej za lata 2017-2021 przez Ministerstwo Edukacji i Nauki uzyskało dla dyscypliny naukowej sztuk plastycznych jedną z najwyższych ocen – kategorię A. Na bazie nowych uprawnień, w tym zdolności do przeprowadzania postępowań doktorskich i habilitacyjnych od roku ak. 2023/2024 otwierane są nowe kierunki:

• Grafika, studia jednolite magisterskie (5-letnie) łączące grafikę artystyczną, fotografię, z grafiką projektową, w tym reklamową, wydawniczą, animacyjną, identyfikacyjną,
  • Design, studia licencjackie (3-letnie) łączące projektowanie innowacyjnych produktów użytkowych, technologie produkcyjne, materiałoznawstwo z komunikacją wizualną,
  • Design społeczny, studia magisterskie uzupełniające (2-letnie), łączące projektowanie innowacyjnych produktów, komunikacji wizualnej w tym UX design, spełniających warunki projektowania uniwersalnego i zrównoważonego.

Prowadzony jest również kierunek Sztuki plastyczne (studia I i II stopnia), łączący interdyscyplinarny warsztat plastyczny z projektowaniem gier komputerowych, multimediów, intermediów oraz projektowania mody i tekstyliów użytkowych.
Zachęcamy do zapoznania się z poniższym harmonogramem Dni Otwartych:

PROGRAM DNI OTWARTYCH WYDZIAŁU SZTUKI UJK W KIELCACH, 30-31.03.2023

Czwartek, 30 marca 2023 r.
09:30-10:30
„Perspektywy zatrudnienia absolwentów kierunków artystycznych i projektowych, czyli o sukcesie w sektorze przemysłów kreatywnych”,
wykład, prezentacja, prowadzący: dr Maciej Zdanowicz, sala 13

Prezentacja Pracowni rzeźby dr hab. Henryka Sikory, prof. UJK, sala 5

10:30-11:00
„Emocje – reinterpretacje”,
przykłady rozwiązań technicznych: animacja stop-motion + filmy eksperymentalne studentów Pracowni multimediów,

„Flip Your Book”,
warsztaty animacji kinematograficznej,
prowadzenie: Agnieszka Malinowska, studentka WS, opieka: dr Magdalena Leśniak, sala 205

„Wytnij sobie gadżet”,
warsztaty tworzenia grafiki wektorowej i cięcia laserem.
prowadzący: dr Jakub Matys, sala 105

13:00-15:00

15:00-15:30
„Impresje – reinterpretacje”,